Fără doar şi poate, vestea cea mai aşteptată de întreaga comunitate a venit în acest an de la Ministerul Dezvoltării. „Acesta a aprobat spre finanțare proiectul privind prima înființare a rețelei de canalizare și stație de epurare a apelor uzate în satele Negreni și Piscani. Deja am semnat contractul pentru proiectare și sperăm ca din vara viitoare să ne apucăm efectiv de lucru”, spunea cu mândrie primarul Emilian Ciolan.
„Citește, apreciază, distribuie!” – „Read, like, share!”
Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook: https://www.facebook.com/Politikia.ro.
