♻️    Vineri, 1 mai 2026, activitatea de colectare a deșeurilor, în municipiul Pitești, se desfășoară conform graficului normal de lucru.

👉    Salubritate 2000 S.A. recomandă utilizatorilor casnici să asigure accesul personalului serviciului de salubrizare la recipiente, în cazul în care vineri este zi de colectare.

✅    Echipele care asigură curățenia stradală sunt, de asemenea, pe teren, în ziua liberă, pentru a menține curățenia în oraș. Putem să îi sprijinim cu toții prin depozitarea deșeurilor doar în locurile special amenajate!

⚠️   Depozitarea necorespunzătoare a deșeurilor se sancționează!

🤝   Pentru un Pitești curat este nevoie de muncă în echipă!