💢   Începând cu data de 31 mai 2026, Simona Mihaela Brătulescu, director adjunct al Muzeului Golești, a fost numită manager interimar al Bibliotecii Județene „Dinicu Golescu” Argeș, pentru o perioadă de 120 de zile.

➡️   Simona Mihaela Brătulescu preia conducerea instituției de la Călin Florin Gerard, care revine la activitatea sa în cadrul Muzeului Golești.

👉   „Mulțumim lui Călin Gerard pentru activitatea desfășurată, pentru implicarea și profesionalismul demonstrate în perioada în care a coordonat Biblioteca Județeană Dinicu Golescu Argeș. Contribuția sa a fost importantă pentru buna funcționare a instituției și pentru continuarea proiectelor culturale dedicate comunității. Îi urăm Simonei Brătulescu mult succes în exercitarea noii responsabilități!”, a spus Adrian Dumitru Bughiu, vicepreședinte al Consiliului Județean Argeș.