![]()
Joi, 21 mai, de la ora 19:00, la Centrul Multifuncțional, Filarmonica Pitești marchează 19 ani de activitate printr-un concert vocal-simfonic extraordinar, dedicat publicului care a fost alături de instituție de-a lungul anilor. Sub bagheta dirijorului Tiberiu Dragoș Oprea, orchestra simfonică îi va avea ca invitați pe soprana Paula Iancic și tenorul Teodor Ilincăi, doi artiști apreciați pe marile scene lirice din țară și din străinătate.
Publicul se va bucura de un program spectaculos, cu lucrări semnate de Enescu, Massenet și Borodin, dar și de arii și canțonete celebre din opere și operete îndrăgite precum „Tosca”, „Boema”, „Turandot”, „Văduva veselă” și „Giuditta”.
O seară aniversară de excepție, cu muzică de mare valoare, invitați speciali și emoția unui eveniment dedicat celor 19 ani de performanță artistică ai Filarmonicii Pitești!
Biletele sunt disponibile la casa de bilete a instituției și online, pe: bilete.ro – https://www.bilete.ro/aniversar-19-concert-vocal…/
Preț bilete: 40 lei/50 lei, în funcție de categoria locului. Elevii, studenții și pensionarii beneficiază de reduceri!
