🎻    Vineri, 15 mai 2026, de la ora 19:00, la Centrul Multifuncțional, Filarmonica Pitești vă invită la un concert cameral special, susținut de violonistul Rareș Dumitru Sandu, alături de pianista Eliza Puchianu. Evenimentul marchează începutul unei noi etape artistice pentru tânărul muzician – maturizarea muzicală și asumarea unui repertoriu de mare sensibilitate și virtuozitate. Publicul va avea ocazia să asculte lucrări semnate de Vitali, Ceaikovski, Mozart, Beethoven și Sarasate, într-o seară dedicată expresivității și rafinamentului muzicii clasice.

Rareș Dumitru Sandu, elev al Liceului de Arte „Dinu Lipatti” din Pitești, este laureat al numeroaselor concursuri și olimpiade naționale, perfecționându-se în prezent sub îndrumarea violonistului Remus Azoiței, profesor la Academia Regală de Muzică din Londra. Alături de el va evolua pianista Eliza Puchianu, artist cu un impresionant parcurs internațional, prezentă pe scene importante din Europa, Statele Unite și America Latină.

🎼    Intrarea este liberă!

📍    Centrul Multifuncțional Pitești
🕖    Vineri, 15 mai 2026, ora 19:00.

Vă așteptăm să susținem împreună debutul unui tânăr artist promițător!