În perioada 22-24 mai 2026, Cluj-Napoca a găzduit etapa națională a Olimpiadei Satelor din România la matematică, competiție ce a reunit elevi talentați din toate cele 41 de județe ale țării, într-un adevărat concurs al performanței și excelenței. 🇷🇴🏆 Elevul Școlii Gimnaziale „Mihai Tican Rumano” Berevoești, Vlad Ionuț Hirică, a reprezentat cu onoare județul Argeș și a obținut rezultate deosebite:

🥉   Locul al III-lea la etapa națională.
🥇   Medalie de aur.

Bravoooo, Vlad! 👏❤️  Suntem mândri și emoționați de reușita ta!  ❤️✨🤗 De asemenea, felicitări şi profesorului coordonator Gina Iuliana Frățilă, precum și familiei pentru susținerea permanentă!