În data de 27 noiembrie 2021 s-a consumat etapa cu numărul 14 din cadrul Ligii a 3-a, Seria 4. Pe Stadionul Central din Bradu s-au intalnit CS Real Bradu şi Unirea Bascov. După un meci tensionat, oaspeţii s-au impus cu scorul de 1-0, prin reuşita lui Eduard Niţă din minutul 94. Gazdele au terminat jocul cu doi oameni mai puţin, ambii fiind eliminaţi, Păun în minutul 52 şi Ştefănescu, în minutul 94. De precizat că şi antrenorul gazdelor, Cristi Negru, a fost trimis în tribună la faza primului cartonaş roşu, pentru proteste.

O săptămână mai târziu, brădenii s-au deplasat la Bucureşti, pentru meciul cu FCSB 2. Cu doi oameni lipsă şi cu antrenorul principal suspendat, argeşenii au condus la un moment dat cu scorul de 2-0, prin reuşitele semnate de Georgian Mormolea (14) şi Marius Dima (27). Din păcate, gazdele au revenit în joc, au marcat de patru ori, iar la final au pus mâna pe cele trei puncte puse în joc.

Rezultate Seria 4, etapa 15: Flacăra Moreni – Progresul Spartac 1-3. Au marcat: Claudiu Niculăescu (15), respectiv Eugen Lixandru (41), Andrei Matei (63) şi Giovanni Petcu (69); FCSB 2 – Real Bradu 4-2. Au marcat: Andrei Tănasă (33), Alexandru Bodea (43), Bogdan Ciucă (44, autogol), Alexandru Musi (66), respectiv Georgian Mormolea (14) şi Marius Dima (27); Unirea Bascov – Dinamo 2 3-0. Au marcat: Mario Iordache (55), Ionuţ Teodorescu (59), Ionuţ Vasilescu (72); Campionii FC Argeş 2 – Rapid 2 0-2. A marcat Alexandru Despa (20 şi 57); CS Tunari – Academica Clinceni 2 4-0. Au marcat: Daniel Stoian (17), Marian Mihai (35) Vasile Mihai (40), Cosmin Ionică (72 penalti).

Clasament: 1. Progresul Spartac 43 p; 2. CS Tunari 32 p; 3. Rapid 2 30 p; 4. Unirea Bascov 21 p; 5. Dinamo 2 18 p; 6. Flacăra Moreni 18 p; 7. FCSB 2 17 p; 8. Real Bradu 17 p; 9. Academica Clinceni 2 10 p; 10. Campionii FC Argeş 2 5 p.

„Citește, apreciază, distribuie!” – „Read, like, share!”
Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook: https://www.facebook.com/Politikia.ro.