Galben-verzii au condus, în primul lor meci de la revenirea în Liga 1, la cornere (9-0), la ocazii de gol (9-5), dar la final s-au văzut învinși cu 1-0. Golul victoriei a fost marcat de Chamed, din penalty, în minutul 14, după un henț în careu al lui Iacob. Mai mult, în ultimele 15 minute, argeșenii au jucat și în superioritate numerică, după eliminarea lui De Sousa pentru un fault grosolan la Blănaru, dar degeaba… Ratările lui Scarlatache și Blănaru din final și-au spus cuvântul, iar tabela a rămas imaculată în dreptul Mioveniului. Per total putem spune că jocul făcut de echipa lui Pelici a fost unul promițător, iar galben-verzii pot spera la puncte în etapele următoare.Caseta tehnică: Gaz Metan Mediaș: Vâlceanu – Romeo, De Sousa, Matricardi, Trif – Filip, De Moura (60 Santos) – Lixandru (46 Pereira), Chamed (39 Iancu, 80 Horşia) – Grădinaru – Morar (58 Sarr). Rezerve: Buzbuchi, Horj, Velisar, Ciocan. Antrenor: Mihai Teja.CS Mioveni: Popescu – Scarlatache, Balaur (60 Oancea), Iacob, Şerbănică (86 Burnea) – Panait (60 Cristea), Dumitriu – Toma, Blănaru, Rădescu (75 Coșereanu) – Rusu (75 Massaro). Rezerve: Ducan, Vereş, Dat, Garutti. Antrenor: Alexandru Pelici.Arbitri: George Găman – Marius Marchidanu, Vlad Bârleanu.„Citește, apreciază, distribuie!” – „Read, like, share!”Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook: https://www.facebook.com/Politikia.ro.