Un proiect de suflet ajuns la ediția a III-a s-a realizat joi, 28 mai, în Topoloveni. Împreună cu dl prof. univ. Florin Ghimișliu și 51 studenți din cadrul Politehnicii București – Centrul Universitar Pitești, Educație fizică și Sport, am pedalat și vizitat TOPOLOVENIUL cu ajutorul sistemului de închiriat biciclete! Am pedalat aproximativ 11 km și le-am prezentat câteva din atracțiile orașului: Biserică Monument Istoric Goleştii-Badii, Biserica Inuri și Muzeul  Școala de Odinioară” din zona Inuri, după care ne-am oprit pentru un feedback!

Ne bucurăm să fim parteneri de încredere pentru Politehnica București – Centrul Universitar Pitești, Educație fizică și Sport, și de la an la an, tot mai mulți studenți să vină în orașul nostru! Faptul că proiectul a ajuns la ediția a III-a și numărul de studenți crește nu poate arăta decât ascensiunea pe care orașul nostru o are în dezvoltarea sa! Am vorbit, bineînțeles, și despre importanța sportului în sănătatea de zi cu zi, iar la partea de feedback am avut un dialog interactiv cu studenții și dl prof. univ. Florin Ghimișliu.

Vă mulțumim pentru vizită, iar planul pentru anul următor rămâne cum am stabilit azi!!! Sănătate prin Sport! Primăria orașului Topoloveni susține Sportul!