În data de 27 mai s-a mai petrecut un accident nefericit pe DN 7C Transfăgărășan. Un turist bulgar a fost muşcat de mână de o ursoaică cu pui, în timp ce acesta a încercat să o hrănească şi să o fotografieze. Vă reamintim că aceste lucruri sunt interzise, iar cuantumul amenzilor este între 10.000 şi 30.000 lei! Recomandăm ca pe timpul deplasărilor în zonă să nu opriți să hrăniţi urşii sau să faceți fotografii, pentru că riscați să fiți atacați şi să vă puneți viaţa în pericol! Vă mulțumim!