În organizarea CS Real Bradu, vineri, 30 noiembrie, la Sala de sport din localitate a avut loc o interesantă competiţie de mini-fotbal, sărbătorindu-se astfel 1 Decembrie, Ziua Naţională a României.

Au participat 3 dintre satele comunei, iar la finalul competiţiei podiumul a arătat astfel: pe locul 1 s-a clasat satul Geamăna, urmat de Bradu de Sus (locul 2), iar Bradu de Jos a ocupat ultima poziţie a podiumului.

Cei prezenţi au avut parte de multe faze spectaculoase, iar evenimentul s-a încheiat pentru participanţi cu meniul tradiţional de 1 Decembrie, fasole cu ciolan.

„Citește, apreciază, distribuie!” – „Read, like, share!”
Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook: https://www.facebook.com/Politikia.ro.