Real Bradu a disputat prima partidă de verificare din acest an, cu CS Mioveni II, încheiată cu scorul de 2-4 (2-2). A fost un meci disputat, în care antrenorul Cristian Negru a folosit două echipe diferite pe parcursul celor 90 de minute. Trebuie menţionat faptul că galben-verzii au avut la dispoziţie şi 4 jucători de la echipa ce evoluează în Liga 1! Golurile echipei gazdă au fost marcate de Voinescu şi Păun.

Real Bradu (prima repriză): Rădulescu – Leanca, Pîslaru, Păun, Cotun – Tănase, Troi, Pirciu – Negru, Voinescu, Mormolea.

Real Bradu (a doua repriză): Zaharia – Cotun, Mihalache, Ştefănescu, Ciucă – Govlej, Troacă, Ayza – Popa, Ristea, Gogoaşe.

Următorul meci amical e programat peste o săptămână, adversar urmând să fie Vediţa Coloneşti.

„Citește, apreciază, distribuie!” – „Read, like, share!”
Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook: https://www.facebook.com/Politikia.ro.