Zilele trecute s-au jucat meciurile contând pentru faza a doua a Cupei României Argeş. În ciuda unor terenuri foarte grele, au rezultat meciuri spectaculoase, spre deliciul spectatorilor prezenţi la meciuri. „Panţerii” de pe Topolog au făcut scorul rundei, după ce i-au călcat în picioare pe cei de la DLR Piteşti. De asemenea, victorii concludente au mai obţinut Sporting Piteşti la Dăganu, Inter Câmpulung la Davideşti sau Vulturii Priboieni acasă cu Juventus Victoria 1992 Bascov.

Vă prezentăm în cele ce urmează ţintarul meciurilor jucate miercuri şi joi: ACS Miroşi – Energia Stolnici 4-0 (2-0); Steaua Negraşi – ACS Costeşti 4-6 (0-0 după 90 de minute, 1-1 după prelungiri, 3-5 la penaltiuri); ACS Drăganu – Sporting Piteşti 1-5 (0-4); Rapid Davideşti – Inter Câmpulung 1-5 (1-2); ACS Recea – Victoria Buzoieşti 2-6 (2-5); Vulturii Priboieni – Juventus Victoria 1992 Bascov 9-0 (4-0); AFCS Cetăţeni – AS Lereşti 3-5 (1-1 după 120 de minute de joc, 2-4 la penaltiuri); AS Răteşti – ACS Poiana Lacului 1-4 (1-3); Flacăra Leordeni – CSC Suseni 4-0 (1-0); Viitorul Rădeşti – Petrolul Hârtiești 3-4 (1-2); CS Domnești – Unirea Bughea de Jos 5-2 (2-0); CS Albota 2012 – ACS Oarja 1-3 (1-1 după 120 de minute, 0-2 la penaltiuri); AS Dragoslavele – CS Rucăr 1-2 (0-1); Viitorul Călineşti – ACS Fotbal Club Corbi 3-1 (2-0) şi AS Ciofrângeni – DLR Piteşti 10-0 (5-0).

„Citește, apreciază, distribuie!” – „Read, like, share!”
Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook: https://www.facebook.com/Politikia.ro.