# Au marcat: Matei (min. 49, pen.), Mitrea (min. 60), Ştefănescu (min. 63) şi Golofca (min. 80).

FC Argeș a suferit o înfrângere drastică în deplasarea de astăzi, de la Sfântu Gheorghe, cu Sepsi OSK, din runda cu numărul 2 a Superligii Superbet.

Echipa noastră a pierdut cu 0-4 disputa cu covăsnenii, la capătul unui joc care a avut două reprize diametral opuse. În prima, alb-violeții au avut două mari ocazii de gol, însă Ișfan și Bertrand nu l-au putut învinge pe Niczuly din poziții ideale.

Cum în fotbal ocaziile ratate se răzbună, după pauză, într-un interval de doar 15 minute, Sepsi a marcat de trei ori prin Cosmin Matei, Bogdan Mitrea și Marius Ștefănescu. Tabela a fost închisă de Cătălin Golofca, cu zece minute înainte de final.

Partida de la Sfântu Gheorghe s-a disputat fără sistemul VAR, oficialii clubului nostru reclamând greșeli de arbitraj la reușitele lui Matei și Golofca. În urma acestui insucces, FC Argeș a rămas cu 3 puncte în clasament și ocupă locul 7. Următorul meci al echipei noastre este programat vineri, 29 iulie, de la ora 18.30, pe propriul teren, cu Universitatea Cluj.

Caseta tehnică

Sepsi: Niczuly – D. Ciobotariu, Ninaj, Mitrea, A. Dumitrescu – Rodrigez (min. 61 Damașcan), Păun, C. Matei (min. 70 Golofca) – Bărbuţ (min. 61 Aganovic), Tudorie (min. 70 Rondon), Ştefănescu (min. 75 I. Gheorghe). Rezerve neutilizate: Began, G. Dragomir, R. Ispas, Dimitrov, Bălaşa. Antrenor: Cristiano Bergodi.
FC Argeş: Greab – Tofan (min. 70 Turda), M. Constantin, Cestor, Latovlevici (min. 70 Vianna) – Meza Colli (min. 71 Alceus), Nijke – Jakolis, Calcan (min. 61 Garita), Bertrand (min. 77 Donisa) – Işfan. Rezerve neutilizate: Straton, Rainov, Celestine, Covaci. Antrenor: Andrei Prepeliță.
Stadion: Sepsi Arena. Spectatori: 2.500. Cartonașe galbene: Păun, Dumitrescu/Latovlevici, Tofan. Arbitru: Viorel Flueran. A1: Sebastian Gheorghe. A2: Marius Badea. Observator joc: Ion Mironaș. Observator arbitri: Vasile Bratu.

Fotbal Club Argeş Piteşti. Foto: Gabriela Neacșu. Sursa video: Orange Sport Romania.

„Citește, apreciază, distribuie!” – „Read, like, share!”
Dacă v-a plăcut acest articol, vă invităm să vă alăturaţi, cu un Like, comunităţii de cititori de pe pagina noastră de Facebook: https://www.facebook.com/Politikia.ro.